مقالات

چگونگی پوشش در محیط های درمانی

چگونگی پوشش در محیط های درمانی

از آنجایی که پوشش و آراستگی ظاهر پزشکان در جلب اعتماد بیماران بسیار تاثیرگذار بوده و در یک مطالعه آینده نگر تاثیر میزان اعتماد بیماران را با سنجش اجرای یکی از دستورات پزشکی داده شده با و بدون روپوش پزشکی سفید تحت بررسی قرار گرفته که در این تحقیق پزشک کودکان پس از معاینه نوزاد بر بالین مادران حضور می یافت و ضمن راهنمایی های لازم 4 الی 5 روز دیگر توضیه ویزیت مجدد نوزاد را میداد و این کار یک هفته با روپوش و یک هفته بدون روپوش سفید انجام می گرفت.
نتایج این تحقیق نشان می دهد که میزان انجام سفارشات پزشک در مادرانی که با روپوش راهنمایی شده اند 65% و گروهی که بدون روپوش و با لباس معمولی راهنمایی شده اند 47% بوده که ار نظر آماری معنی دار می باشد.
این نتایج نشان می دهد که با روپوش بیماران احساس رضایت بیشتری دارند که بسیار حائز اهمیت می باشد.
در این مقاله به چند مدل روپوش و ویژگی های آن اشاره می کنیم.

 

 

پزشکان:

لباس کار پزشکان هم مانند شغلشان مهم و حائز اهمیت می باشد.
دو ویژگی مهم راحتی (شامل داشتن آستین راحت، تنگی و قد لباس) و تمیز بودن لباس حتما باید در اولویت بوده و به دلایلی مانند کار طولانی مدت در بیمارستان و جا به جایی از اتاقی به اتاقی دیگر برای ویزیت حتما باید رعایت شود.
در توضیحات زیر چند مدل روپوش پزشک را مورد بررسی قرار داده ایم.

کت کوتاه:

شامل آستین نسبتا با لبه باز و دکمه قابلمه ای که پوشیدن و درآوردن لباس را راحت کرده و جنس ترکیبی پلی استر و پنبه هم راحتی و لطافت دارد و هم در استفاده طولانی مدت مقاوم بوده و چروک نمی شود.

یقه های ایستاده:

از مشخصات بارز این روپوش ها جیب های بزرگ و یقه ایستاده است که ظاهری شیک و رسمی به روپوش داده و معمولا برای افرادی با گردن بلند و لاغر مناسب است اما به راحتی سایر مدل ها نمی باشد.

یقه انگلیسی با قد متوسط:

این روپوش ها برای پزشکانی که مقداری چاق تر هستند توصیه می شود چون فرد را بلندتر و کشیده تر نشان می دهد و در عین حال یقه های زیبا با حالتی کت مانند را دارد.

روپوش آستین کوتاه:

معمولا دو رنگ بوده گاها در یقه و سرجیب و قفسه سینه رنگ دیگری دارد و ظاهر جذاب تری با یقه انگلیسی دارد و می تواند حس بهتری با رنگ ترکیبی به بیمار دهد. در این نوع روپوش می توان شلوار همان رنگ یا رنگ دور یقه را استفاده کرد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.