مقالات

گان جراحی – قسمت دوم

گان جراحی

 

توجه کنید کارخانه ای که گان را تولید می کند حتما باید دارای مجوزهای لازم از اداره تجهیزات و وزارت بهداشت باشد.
رنگ پارچه ی گان بهتر است از رنگ های ملایم مثل آبی کمرنگ یا خاکستری کمرنگ انتخاب شود که هم باعث آرامش فرد می شود و هم کمتر باعث خستگی چشم بشود و کمتر به چشم آسیب وارد کند.
معمولا این لباس ها به یکی از دو رنگ سبز یا آبی طراحی می شود. زیرا این دو رنگ باعث می شود دید جراح نسبت به اشیا قرمز مثل اغشاء خون آلود تقویت بشود.
به طور کلی رنگ و مدل لباس مخصوص جراحان و پرسنل اتاق عمل باید مجزا کننده ی افراد استریل از افراد غیراستریل باشد.
در اوایل دهه ی هشتاد گان ها را به رنگ سفید می ساختند. از آنجایی که فضای داخلی اتاق های عمل هم سفید بود این امر باعث اذیت شدن چشم های کادر پزشکی اتاق عمل میشد و برای همین تصمیم گرفتند گان های اتاق عمل را با رنگ های دیگری بسازند که امروزه گان ها به رنگ های خاکستری، سبز روشن و آبی روشن دیده می شود. در کل رنگ گان موضوع مهمی هست و بسیار بینایی و دید جراح را تحت تاثیر قرار می دهد و همانطور که گفتیم رنگ های سبز و آبی دید پزشک را تقویت می کند و همچنین طبق آنچه که گفتیم افراد داخل اتاق عمل باید از رنگ های خاصی که مشخص از افراد غیراستریل می شوند استفاده کنند.
گان جراحی یکبارمصرف در تمامی بخش های بیمارستان، اتاق های عمل، ICU، CCU، اتاق رادیولوژی و غیره استفاده می شود.
گان جراح معمولا قد ۱۱۰ یا ۱۲۰ سانتی متر همراه با مچ در ناحیه ی آستین است. پس از رعایت مراحل تولید بهداشتی باید به صورت تک بسته بندی شود. طبق آنچه که گفته شد پارچه سبک، ضدحساسیت، کیفیت مناسب، با دوخت مستحکم و مقاوم از موارد مهم تهیه ی گان می باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.